Що таке екологічна сертифікація і маркування

Екологічна сертифікація і маркування свідчать про те, що при виробництві сертифікованої продукції чи наданні послуги негативний вплив на навколишнє середовище був відсутній або мінімізований (у разі якщо повністю усунути його неможливо). «Зелене» маркування свідчить про те, що екологічні аспекти маркованої продукції постійно перевіряються на точність, правдивість і відповідність громадськими організаціями екомаркування, зокрема ГО ВСЕМ «ЗЕЛЕНА…

Екологічна сертифікація і маркування свідчать про те, що при виробництві сертифікованої продукції чи наданні послуги негативний вплив на навколишнє середовище був відсутній або мінімізований (у разі якщо повністю усунути його неможливо). «Зелене» маркування свідчить про те, що екологічні аспекти маркованої продукції постійно перевіряються на точність, правдивість і відповідність громадськими організаціями екомаркування, зокрема ГО ВСЕМ «ЗЕЛЕНА ЗІРКА».

Екосертифікація і екомаркування в Україні є добровільними. Але перехід на європейську систему незалежної сертифікації в Україні був включений до Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Українське законодавство, що регулює сферу сертифікації, зокрема екологічної, поступово приводиться у відповідність міжнародним та європейським нормам.

Екосертифікація надає виробникам та постачальникам послуг переваги на «зеленому» ринку, що стрімко розвивається в Україні за європейським прикладом. Зокрема, в Україні наразі поширюється практика проведення «зелених закупівель». Все частіше приватні компанії і органи влади віддають перевагу учасникам тендерів, чиї товари і послуги пройшли екосертифікацію або марковані екологічними знаками.

Екологічна безпека продукції і екоорієнтована соціальна політика компанії, як правило, є важливою чи навіть обов’язковою умовою співпраці із зарубіжними партнерами, в першу чергу європейськими, які надають важливого значення питанням збереження природі і екологічній відповідальності бізнесу.

А з 2018 року в України діє Закон №5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який забороняє безконтрольне використання в Україні назв «еко», «біо», «органік», передбачає штрафи і вилучення такої продукції з продажу контролюючими органами.

Отримати сертифікат і право використання екомаркування можуть виробники товарів та постачальники послуг, що прагнуть зменшити негативний вплив на навколишнє середовище в своїй діяльності, виробляти екологічні товари, позиціонувати себе та свій бренд як «дружні до природи», що підтвердить компетентна незалежна організація з екомаркування.

Щоб пройти екологічну сертифікацію, замовник повинен надати виконавцю зразки своєї продукції, наявні документи, інформацію про весь життєвий ланцюжок товару, оскільки екосертифікація засвідчує, що екологічні аспекти враховані на всіх етапах – походження сировини, виробництва, пакування, транспортування, зберігання, утилізації тощо.

Найбільш затребувана екосертифікація в таких галузях як продовольчі і дитячі товари, побутова хімія (зокрема, миючі засоби), косметика і парфумерія, одяг і взуття, громадське харчування, хімічна промисловість, будівництво та будівельні матеріали, сільське господарство тощо.

За додатковою інформацію щодо проходження екосертифікації, звертайтеся до нас! Ми маємо великий досвід проведення екосертифікації за європейськими стандартами!

Схожі записи